Wizyta Księdza Włodzimierza Wygockiego

Ks_Wygocki_2

26 grudnia 2015 r., w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, mogliśmy gościć w Gorzowie czcigodnego Księdza Włodzimierza Wygockiego, któremu wierni Tradycji w naszym mieście zawdzięczają tak wiele. To dzięki temu pracowitemu i skromnemu Kapłanowi z Archidiecezji Poznańskiej było możliwe już w 2009 roku rozpoczęcie w Gorzowie celebracji Mszy Świętych w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego oraz stałe ich odprawianie przez kilka kolejnych lat.
Jesteśmy także wdzięczni Księdzu Wygockiemu, że przed laty skierował do Biskupa diecezjalnego list, w którym wskazał, że dla rozwoju inicjatywy i grupy wiernych Tradycji konieczne jest umożliwienie jak najczęstszej celebracji Mszy, co przyczyniło się do wydania przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa dekretu zezwalającego na regularne odprawianie Mszy w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Pamiętamy, jak Ksiądz Włodzimierz Wygocki życzliwie wypowiadał się o wiernych uczestniczących w Mszach, a także Jego troskę o sprawy materialne inicjatywy, ponieważ swoją posługę sprawował całkowicie bezinteresownie.

A jak przebiegała wizyta Księdza Włodzimierza w Gorzowie.
Rozpoczęła się skromnym obiadem, przy którym wspominaliśmy początki naszej współpracy oraz to, co wydarzyło się w późniejszych latach. Miła i prawdziwie rodzinna atmosfera spotkania ucieszyła Księdza. Tym bardziej, że przyjechał na spotkanie Michał Zieliński, pierwszy z naszych gorzowskich ministrantów, który przy Księdzu Włodzimierzu podnosił swoje umiejętności posługując do Mszy trydenckiej, a później przekazywał swoją wiedzę
o służbie ołtarza innym ministrantom.
Później pojechaliśmy do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, a następnie odwiedziliśmy proboszcza parafii, Księdza prałata Rafała Zięciaka, któremu jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną nam życzliwość już przy pierwszym spotkaniu w sprawie Mszy oraz przez kolejne lata.
Ksiądz Włodzimierz Wygocki spotkał się również z organistą parafialnym, Panem Lechem Skibińskim, który tak długi czas wspomagał Księdza Włodzimierza podczas odprawiania uroczystych Mszy trydenckich, a także uczył młodego organistę, Artura Pławskiego gry i śpiewu w tradycyjnej formie.

Cieszyły nas pełne ciepła życzenia księdza proboszcza i organisty kierowane do wielebnego Księdza Włodzimierza Wygockiego oraz serdeczność z jaką był witany. Świadczy to o radości ze spotkania oraz wzajemnym szacunku osób, które przyczyniły się do rozpoczęcia, a następnie ugruntowania tak cennej dla parafii i naszego miasta inicjatywy, jaką jest celebracja Mszy Świętych w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Mogło to nastąpić tylko dlatego, że osoby te rozumiały potrzebę budowania wspólnoty, wykazywały dobrą wolę oraz cechowały się pracowitością bez oczekiwania na zaszczyty.

Szczęść Boże Księże Włodzimierzu! Do tego nasze pokorne Bóg Zapłać! To był wspaniały dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: