22 Listopada 2009. Po raz kolejny została odprawiona Msza Święta Trydencka w Gorzowie. Wierni licznie uczestniczyli w nabożeństwie, co należy uznać za wielki sukces!

To już druga Msza Święta w rycie trydenckim zorganizowana przez nas w Gorzowie Wlkp. Tak jak poprzednio odprawił ją ks. Wygocki, a piękną oprawę muzyczną na bardzo wysokim poziomie zapewnił Pan Lech Skibiński, organista parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Chcemy jednocześnie z całego serca podziękować księdzu prałatowi Rafałowi Zięciakowi proboszczowi parafii, w której została odprawiona Msza Święta za jego przychylność i zgodę na tę Mszę.

Również i tym razem zorganizowaliśmy Mszę Świętą bez wielkich nakładów i wyłącznie przy pomocy znajomych i krewnych, którym także chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować.

Cieszymy się, że udało się to bez wielkiej akcji informacyjnej, skromnymi środkami, i w sytuacji, gdzie w wielu znaczących parafiach w Gorzowie nie wywieszono nawet plakatów informacyjnych, a ogłoszenia, mimo osobistej prośby nie zostały odczytane.

Wierni swoją obecnością pokazali, że żadne działania nie są w stanie zniechęcić tych, którzy potrzebują takiej Mszy Świętej. Stabilna ilość wiernych na naszej Mszy powinna przekonać także innych księży do organizacji Mszy Świętych Trydenckich. Bez watpienia jest to Dzieło Boże niezwykle potrzebne w naszych trudnych dla Kościoła czasach…

Tym razem postanowiliśmy także, że ograniczymy się z zapraszaniem osób z naszych rodzin, które w większości należą do innych parafii, by nie zawyżać liczby uczestników we Mszy Świętej. Było to świadome działanie, gdyż chcieliśmy jak najbardziej realnie ocenić jak wielkie jest zapotrzebowanie na Mszę Świętą Trydencką.
Na pięć minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej wyglądało na to, że tym razem będzie znacznie gorzej. No cóż, na chwilę pojawiło się nawet zwątpienie 🙂 Ale z każdą minutą przybywało coraz więcej ludzi. Przed rozpoczęciem Mszy Świętej w kościele było około 50 osób.

Wśród wiernych zabrakło wielu osób, które były z nami podczas poprzedniej Mszy Świętej. Jak się dowiedzieliśmy część z tych osób nie mogła przybyć na Mszę Świętą ze względu na wyjazdy i inne niedzielne zobowiązania. Natomiast bardzo ucieszyło nas, że na Mszy Świętej pojawiły się nowe osoby, w tym wiele młodych, w tym tak jak poprzednio uczniowie z Katolickiego Gimnazjum i Liceum im. Świętego Tomasza z Akwinu w Gorzowie.

Świadczy to o tym, że Msza Święta Trydencka nie jest przeżytkiem, czy jak twierdzą niektórzy „skansenem”.
Jest natomiast dla młodych ludzi bardzo ważnym etapem w budowaniu głębokiej wiary.

Uradowało nas również to, że przy posłudze w trakcie Mszy Świętej chciało pomagać aż trzech ministrantów, co pozwala wierzyć, że chętnych do nauki ministrantury w naszym mieście nie zabraknie.

Msza - Najświętsza Ofiara Jezusa

Msza – Najświętsza Ofiara Jezusa

Niewątpliwą „ozdobą” Mszy w prezbiterium byli dwaj klerycy z Seminarium w Paradyżu oraz uczestniczący w naszej Mszy po raz kolejny ksiądz jednej z gorzowskich parafii. Swoją dostojną postawą, głębokim skupieniem podczas kazania i powagą w trakcie Mszy obudzili w naszych sercach nadzieję, że może już niedługo, to oni staną przed ołtarzem w gorzowskim kościele, aby celebrować Mszę Świętą Trydencką.

Jeszcze raz serdecznie dziekujemy wszystkim wiernym, którzy przyszli wczoraj na Mszę Świętą i prosimy o wspieranie nas modlitwą.

Mamy nadzieję, że wkrótce ogłosimy datę kolejnej Mszy.

In Domino Confido.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: