Laudetur Jesus Christus! Kolejna Msza Trydencka 22 listopada 2009r

W ub. niedzielę (18 października 2009 r.) w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Gorzowie Wlkp. po latach przerwy została odprawiona Msza święta w rycie trydenckim. Jak pisaliśmy wcześniej mogło do tego dojść tylko dzięki zgodzie jaką wyraził proboszcz parafii, ks. prałat Rafał Zięciak, któremu przy tej okazji raz jeszcze z głębi serca dziękujemy! Dziękujemy także ks. Włodzimierzowi Wygockiemu, który pięknie tę Mszę odprawił i opatrzył świetnym kazaniem. Ponadto winni jesteśmy podziękowanie panu organiście (grającemu na co dzień w tym kościele) za doskonałą oprawę muzyczną Tridentiny. To prawdziwy i rzadki skarb, takie połączenie talentu, techniki wykonawczej i nabożeństwa w liturgii!

Msza Sw.

Msza święta

Urzekające piękno celebracji Mszy świętej w rycie nadzwyczajnym oraz stosunkowo liczna obecność gorzowskich wiernych na pierwszej takiej Mszy świętej od lat zachęca nas wszystkich to kontynuowania tego Dzieła Bożego.

Dlatego też podczas rozmowy jaka odbyła się dziś po południu (tj. 20 października 2009 r.) poprosiliśmy ponownie proboszcza, ks. prałata Rafała Zięciaka o wyrażenia zgody na odprawienie kolejnej Mszy świętej w rycie trydenckim.

Po głębokim zastanowieniu i rozważeniu przedstawionych argumentów ksiądz proboszcz przychylił się do tej naszej prośby i zezwolił na ponowną celebrację Tridentiny w dniu :

22 listopada 2009 r. o godzinie 15:00
Uwaga!
Będzie to czwarta, a nie jak podaliśmy wcześniej
trzecia niedziela miesiąca.

Tak jak poprzednio Mszę świętą odprawi ks. Włodzimierz Wygocki i ponownie udostępnimy wiernym mszaliki w j.polskim.

PDF

PDF

Pobierz plakat w formacie PDF.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: